Rilke'ye Veda

Stefan Zweig'ın Rainer Maria Rilke'ye vedası... Elinizdeki kitap Zweig'ın Rilke'nin ölümünden yaklaşık iki ay sonra ve 10. ölüm yıldönümünde yaptığı iki konuşmadan oluşuyor.

Responsive image
YAZAR
Stefan Zweig
DOSYA BOYUTU
8,78 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786055185664

Bir Rilke'ye Veda kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Rilke'ye Veda kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Stefan Zweig tarafından yazılmıştır.


Stefan Zweig’ın Rainer Maria Rilke’ye vedası...Elinizdeki kitap, Zweig’ın, biri Rilke’nin ölümünden yaklaşık iki ay sonra, öbürü 10. ölüm yıldönümünde yaptığıiki konuşmasından oluşuyor. Türkiyeli okurun en sevdiğiBatılı şairlerden Rilke’yi, yine çokça sevilen yazarlardan olan Stefan Zweig’ın kaleminden okuyacaksınız.Bazen bir halk, bir şair öldüğünde şiirin de sanki onunlabirlikte öldüğünü düşünür. Belki İngiltere de benzerbir durumu yaşamıştır, tek bir on yıl içinde Byron, Shelley veKeats gittiğinde. Bunun gibi trajik zamanlarda son giden şair aynı zamanda kuşağının şair sembolü olur ve görüp göreceğimiz sonuncusu olduğunu düşünerek titreriz. Bugün biz Almanya’da şair dediğimiz zaman hâlâ onu [Rilke’yi] düşünmekteyiz ve bu arada onun sevgili görünümünü onunla karşılaştığımız her yanda bakışlarımızla aramaktayız, bu görüntü çoktan zamanımızdan ayrılarak zamansız olana geçti veölümsüzlüğün mermer ormanında heykel oldu.-Stefan Zweig- (Tanıtım Bülteninden)  


13.38 TL. Stefan Zweig'ın Rainer Maria Rilke'ye vedası... Elinizdeki kitap Zweig'ın Rilke'nin ölümünden yaklaşık iki ay sonra ve 10. ölüm yıldönümünde yaptığı iki konuşmadan oluşuyor.